כיצד מכינים תחליפי חלב - שיבולת, אורז, שקדים?

מוזמנים להכנס לאתר החדש - המטבח הירוק - מתכונים טבעוניים בקלות

תחליפי החלב קיימים בשפע בעולם הטבעוני. מומלץ להתנסות בסוגים שונים של תחליפי חלב, עד למציאת התחליף החביב עליכם. ברוב המסעדות החלב המוגש לטבעונים או לאלו שנמנעים משתיית חלב מן החי, הוא חלב סויה - אך חשוב שתדעו שמומלץ לא לצרוך סויה בתדירות גבוהה, כמו כן, לחלב סויה לרוב יש תוספות של חומרים מזיקים, והחברות המפיקות אותו (חלב סויה תנובה למשל) הן אותן החברות שברשותן המחלבות הגדולות בארץ, כך שלמעשה אתם מזרימים את כספכם לרפתות.
ישנם תחליפי חלב פופולארים במיוחד כמו חלב אורז - שקדים, חלב אורז, שיבולת וכד' ואת כולם ניתן לרכוש בבתי הטבע או להכין בהכנה פשוטה וקלה בבית:

 

חלב שיבולת
חלב שיבולת הוא מהקלים ביותר להכנה. על כל רבע כוס שיבולת שועל ניתן להוסיף בין שלושת רבעים - לכוס מיים שלמה. ניתן להוסיף תמצית וניל, מעט סירופ מייפל להמתקה, ואפילו מספר אגוזי מלך או שקדים ולטחון יחד בבלנדר למשך דקה או שתיים, לתת לכל המרכיבים להתערבל היטב. לאחר מכן יש לסחוט דרך חיתול בד או חתיכת בד אווריריות, ולמעשה לסנן את המוצקים. החלב מוכן.

 

חלב אורז

מבשלים אורז (המלצתינו היא לבשל אורז בסמתי מלא) - על כוס רבע אורז מוסיפים כוס מיים. מבשלים כארבעים דקות - עד שעה על אש נמוכה, כדי לתת לאורז לספוח את כל הנוזלים. יחד עם מעט וניל, מייפל להמתקה לפי טעם. גם לחלב האורז ניתן להוסיף מספר אגוזים. טוחנים יחדיו במשך שתיים - שלוש דקות. מניחים לחלב לעמוד כארבעים דקות. הנוזלים שוקעים ואז אפשר לסנן את הנוזלים דרך בד אוורירי או חיתול בד. מתאים גם לדייסת אורז

 

חלב שקדים

חלב שקדים יכול להיות פשוט להכנה, במידה ולא משרים את השקדים ומפיקים את החלב מהשקדים בשלמותם, או ניתן להשרות את השקדים במים חמים למשך כשעה - עד לילה שלם, ואז לקלף את השקדים מקליפתם. 
את השקדים (המקלופים או לא, לפי בחירתכם) מכניסים לבלנדר יחד עם מים וטוחנים. אפשר להוסיף מעט וניל. לחלב שקדים אין צורך להוסיף נוזל ממתיק שכן בשקדים עצמם מצויה מתיקות. מסננים דרך חיתול בד או בד אוורירי.


וטיפים לסיום...

לאחר שהכנתם את שלושת תחליפי החלב הבסיסיים האלו תוכלו להתנסות בחלב אורז - שקדים על ידי עירבוב של השקדים עם האורז, או חלב שיבולת - שקדים.
חלב השקדים, או חלב האורז-שקדים מומלץ במיוחד למשקאות חמים כמו קפה ושוקו. יחד עם תחליף החלב תוכלו להכין אפילו קפוצ'ינו.

כל שלושת תחליפי החלב מתאימים להכנת דייסות, שייקים בסגנון מתוק ומפנק במיוחד, למשל תחליף חלב, יחד עם אגוזים, תמרים, תאנה וג'וגיבריז (הגוג'יבריז הוא סופרפוד מיוחד במינו).

תחליפי החלב הולכים גם יחד עם קורנפלקס. ניתן אפילו להוסיפם לתבשילים מסויימים, למתכונים מתוקים ועוד.

 

הכנה נעימה ושתיה נעימה אפילו יותר