מהי טבעונות? טבעונאות?

ארוחה טבעונית


מהי טבעונות?

ההגדרה של טבעונות על פי ויקיפדיה היא מאד פשוטה.
תזונה המבוססת על מקורות מין הצומח בלבד. טבעוני הוא מי שנמנע מכל תוצר מין החי. בשר, דגים, ביצים, דבש ושאר תוצרים מין החי.

אם נכנסים לאותיות הקטנות נוכל לקרוא כי בעובי הקורה נמצאים עוד דיוקים המבדילים בין טבעוני למשנהו. חשוב להבחין בין הסיבות השונות המוליכות את זרמי הטבעונות השונים.

יש טבעונים מטעמי בריאות ויש טבעונים מטעמי מוסר ומצפון ולאחרונה אף ניתן למצוא טבעונים מתוך רצון בהצטרפות לטרנד הסוחף כעת את ישראל. 

כמה ימים אחרי הביקור של גארי יורופובסקי וניתן לסכם שהביקור הוכתר כהצלחה רבה. מעולם לא דובר כה רבות ובכל כך הרבה מקורות, על הטבעונות כדרך חיים לא רק לגיטימית כי אם אולי הכרחית.

מחקרים צצים פתאום לפיהם יתכן ובעוד 25 שנה לא תיוותר לעולם ברירה אלא לעבור לתזונה טבעונית בשל ההשפעות הגורפות שיהיו לעלייה הגוברת בצרכי התזונה של הפרות על מנת לספק חלב לסופרמרקטים.

אולי מה שמייחד יותר מכל בנושא טבעונות ב 2012, היא העובדה שלראשונה היא מרימה את ראשה בגאווה וצועקת את האמת שלה, לא מתוך הפינה הקטנה של "תנו לחיות את חיי כטבעוני בשקט" - אלא שאגה של אריה שמבין את עוצמתו ותפקידו - הפסיקו את העוול הנוראי לבעלי החיים בתעשיית הבשר והחלב.

המעבר אל עבר טיבעונות הוא לא תמיד קו שחוצים. הוא תהליך. הורגלנו לצרוך חלב בשר ודגים מימים ימימה. זה שכיום יש לנו את האפשרות לבחור את מזונותנו ומה האנרגיה שאנו מכניסים לגופנו - נותן לנו אחריות חדשה.  

השינוי התזונתי יביא לשינוי מהותי כולל בגופנו ובאופיינו. אנו נרגיש זאת כי אתה מה שאתה אוכל. תנו זמן תהליך לקרות. אל תשפטו את עצמכם במהלכו אם "נפלתם" בדרך.
פחות חשוב מה עשיתם אחורה, אלא מה תאכלו בארוחה הבאה שלכם.

כל פעם מחדש.

 * המטבח הירוק - האתר החדש *

* מתכונים טבעוניים - אירועים טבעוניים - הבלוג הירוק *

http://green-kitchen.co.il

*

ארוחה טבעונית הודית

 

 

 

צום מיצים - ניקוי רעלים

עוד מאפיין בולט של תקופה זו הינו ריבוי הכימיקלים והרעלנים המתווספים תדיר אל התזונה שלנו. זה נכון גם למוצרים המתועשים וגם למוצרי השר עוף דגים גבינות ועוד.
אפילו משחות השיניים שלנו אינם בטוחות, שלא לדבר על כל כלי הניקוי השונים איתם אנו באים במגע.

סדנאות צום מיצים ניקוי רעלים הופכות להכרח עבור האדם הרוצה להיות עם נפש בריאה בגוף בריא

סדנאות צום מיצים

(לחץ על הבאנר)


מהי טבעונאות?

טבעונאות על פי ההגדרה הרווחת הינה בחירה בתזונה טבעית צמחית בלבד (כמו בטבעונות) , שלא בושלה ולא חוממה מעל 42 מעלות (ויש יאמרו 46 מעלות). טבעונאי לא אוכל בשר, דגים, ביצים, וחלב ושאר תוצרים מין החי.

טבעונאות היא בחירה באורח חיים צמחי הקרוב למקור ללא כל מניפולציות על המזון הנכנס אל גופנו. טבעונאות נקראת גם תזונת מזון חי או אוכל חי, ראו פוד RAW FOOD.

אחד הכלים החשובים ביותר עבור הטבעונאי הינו המייבש שמאפשר לנו בעצם לייצר אוכל טבעונאי בצורה שניתן לשמר ולאכול גם בהמשך תוך שמירה על מירב הערכים התזונתיים (שאובדים בבישול ארוך או בחימום גבוה). המיי מאפשר לנו לשמר מזון חי בצורה ניובשת כגון קרקרים ראו העשויים מירקות הינה וזרעים מיובשים. תהליך ייבוש שכזה מעורר תהליכי תסיסה במזון, דבר המייצר חיידקים בריאים עבור מערכת העיכול שלנו שמאד מאושרת מכך.

 

אוכל טבעוני

 

*

עוד באתר הטבעונות שלנו:


קראו עוד על "איך מכינים ארוחת בוקר טבעונית" בפוסט המרתק בבלוג שלנו

כתבה על "מהי ספירולינה" - תוסף התזונה המדהים שמשגע את המערב.

תחליפי חלב - מאמר מקסים על כל סוגי תחליף החלב כגון: חלב אורז, חלב שקדים, חלב שיבולת שועל ועוד.

עוגה טבעונית - כיצד מכינים עוגה טבעונית ללא סוכר ללא ביצים? מתכון מיוחד מצורף.

סופר פוד - מזון על - כל מה שרציתם לדעת על מזונות שהוכרזו כמזונות על בעלי תכונות והרכבים מיוחדים לתועלת מערכת העיכול ובריאותנו הכללית.

מתכונים טבעוניים - אוזני המן טבעוניות, עוגות טבעוניות, ארוחת בוקר טבעונית ועוד

מאמר מומלץ עם הסברים ברורים על "מהו צום מיצים? מהו ניקוי רעלים?" לכל מי שחושב על ניקוי מיצים כהכנה וניקוי לעונת המעבר הקרבה.

טבעונות נעימה וטעימה.

 

עם הרבה בריאות!

 
*

שיווק וקידום אתר - מנדאלה - שיווק אינטרנטי