מהו ניקוי גוף בעזרת ספירולינה?

ספירולינה דיטוקס - ניקוי רעלים בעזרת אצת ספירולינה:

 

 * המטבח הירוק - האתר החדש *
מתכונים טבעוניים - אירועים טבעוניים - הבלוג הירוק *

http://green-kitchen.co.il

 

*

ספירולינה היא אצה חד תאית שמשמשת בעיקר כמזון-על או מולטיויטמין טבעי. היא שייכת למשפחה של האצות הכחולות ירוקות, אחת מבין התושבות הקדומות ביותר בכדור הארץ. היא נקראת כך בגלל צורתה שדומה לספירלה. הספירולינה הינה מזון מלא ולא מעובד. בעת העתיקה היא נחשבה ל-"מזון מרפא" בתרבות האצטקית בדרום אמריקה ותרבות הקנם באפריקה.

צריכת ספירולינה חייה או קפואה מומלצת מכיון שהיא מכילה פי-2 חומצות אמינו ואף יותר ויטמינים. הספירולינה המיובשת מיובשת בטמפרטורה נמוכה של עד 40 מעלות במיבש סולארי שמנצל את חום השמש בנגב ואינו צורך חשמל. בצורת היבוש המיוחדת הזו נשמרים מירב הרכיבים המזינים שבספירולינה, לעומת יבוש בהקפאה, התהליך התעשיתי הסטנדרטי שגורם לאובדן של חלק גדול מהרכיבים התזונתיים.

ספירולינה בתזונה

כדאי לשלב את הספירולינה בתזונה שלנו היות והתזונה המודרנית מבוססת בעיקרה על מזון תעשיתי, ז"א שעל אף שמזון זה משביע ועל אף שהוא בעל ערך קלורי גבוהה הוא אינו מכיל כמות מספקת של רכיבים תזונתיים כמו ויטמינים ומינרלים ורכיבים מעודנים יותר כמו חומצות אמינו ואנטי-אוקסידנטים. לכן גופינו נמצא במצב רווי קלוריות אך בכל זאת רעב, מצב רפואי של .ממש שבין הסימפטומים שלו נכללות כמה מהבעיות היום יומיות הנפוצות במערב: עיפות כרונית, מתח ומערכת חיסונית מוחלשת. על פי סוכנות החלל האמריקאית קילוגרם אחד של ספירולינה שווה בערכו התזונתי לטון פירות וירקות!

בספירולינה יש 60% חלבון צמחי מלא ולכן היא מצוינת לתזונה צמחונית, טבעונות, לניקוי הגוף ומכיון שהינה משביעה מאוד מומלצת לדיאטה. הצפיפות התזונתית הגבוהה בספירולינה עוזרת לגוף לחזור לאיזון: פי 2300% יותר ברזל מתרד. פי 3900% יותר בטא-קארוטן מגזר. פי 300% יותר סידן מחלב. פי 375% יותר חלבון מטופו. פי 31% יותר אנטי-אוקסידנטים מאוכמניות.

מחקרים הראו שלספירולינה התכונות הבריאותיות הבאות:

עוזרת לגוף להתאושש מהר יותר ממחלה, אנטי דלקתית, מחזקת פעילות של המערכת החיסונית, מקור טוב לברזל ומגנזיום, מסייעת לניקוי הגוף ממתכות כבדות, עוזרת נגד עייפות כרונית, עוזרת לווסט את רמת הכולסטרול וההורמונים, מסיעת לשיפור הראיה. 

 

(נלקח מאתר הבית של "לייבספירולינה" - http://www.livespirulina.com )

*

בהמשך יפורסמו בבלוג מאמרים נוספים על מהי ספירולינה ומהם השימושים המומלצים בעזרתה.

סדנאות צום מיצים

(לחץ על הבאנר)

 


ספירולינה | משקה ספירולינה | ספירולינה קפואה | מהי ספירולינה | כלורלה